Dick Ander Dick Ander

Dick Ander

VD/Art Director

dick.ander@batteri.se

Angela Johansson Angela Johansson

Angela Johansson

Projektassistent

angela.johansson@batteri.se

Anna-Clara Ander Anna-Clara Ander

Anna-Clara Ander

Projektledare Göteborg

anna-clara.ander@batteri.se

Tomas Holmqvist Tomas Holmqvist

Tomas Holmqvist

Grafisk konsult Stockholm

tomas.holmqvist@batteri.se

Daisy Ander Daisy Ander

Daisy Ander

Security

support@batteri.se

Meta Martinsson Meta Martinsson

Meta Martinsson

Ekonomiansvarig

meta.martinsson@batteri.se

Ingemar Ljungström Ingemar Ljungström

Ingemar Ljungström

Designer

ingemar.ljungstrom@batteri.se

Tina Johnson Tina Johnson

Tina Johnson

Grafisk designer

support@batteri.se

Martin Munthe Martin Munthe

Martin Munthe

Filmare och regissör

support@batteri.se

Lars Lanhed Lars Lanhed

Lars Lanhed

Fotograf och illustratör

lars.lanhed@batteri.se

Anna Blixt Anna Blixt

Anna Blixt

Copywriter

support@batteri.se

Sven Ängermark Sven Ängermark

Sven Ängermark

Fotograf och grafisk designer

sven.angermark@batteri.se

Torbjörn Eriksson Torbjörn Eriksson

Torbjörn Eriksson

Creative Director

torbjorn.eriksson@batteri.se

Viktor Wrange Viktor Wrange

Viktor Wrange

Webbdesigner

support@batteri.se

Gabriella Fäldt Gabriella Fäldt

Gabriella Fäldt

Copywriter

support@batteri.se

Stefan Wulff Stefan Wulff

Stefan Wulff

Originalare/Bildretuschör

support@batteri.se

Jan Alestedt Jan Alestedt

Jan Alestedt

Grafiker

jan.alestedt@batteri.se

Johan Wistbacka Johan Wistbacka

Johan Wistbacka

Grafisk formgivare

johan.wistbacka@batteri.se

Barbro Rydén Barbro Rydén

Barbro Rydén

Grafiker och Designer

barbro.ryden@batteri.se

Kontakt

Batteri är Sveriges ledande utbildningsföretag inom text, design och grafisk produktion för professionella marknadsförare, informatörer, grafiker och reklamfolk.

Vi erbjuder kurser, event och distansutbildningar inom områdena text, copywriting, foto, grafisk design, publicering, webb, UX-design, video och audio.

Batteri är Sveriges största Adobe Authorised Training Centre och Apple Authorised Training Center. Vi är också Wacom Authorised Training Center och Quark Authorized Training Partner.

Kurscenter finns på 4 orter, Göteborg, Malmö, Stockholm och Tällberg.